Szopka Bożonarodzeniowa w Gminie Lubrza: Tradycyjne Święto z Udziałem Mieszkańców.
W dniu 6 stycznia 2024 roku, gmina Lubrza rozbłysnęła tradycją i radością poprzez wystawienie urokliwej szopki bożonarodzeniowej. To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło mieszkańców z różnych części gminy, którzy wspólnie włączyli się w aktorskie role, aby uczcić narodziny Pana Jezusa.
Szopka bożonarodzeniowa to nie tylko przedstawienie wydarzeń związanych z narodzeniem Jezusa Chrystusa, ale także symboliczne oddanie hołdu Świętej Rodzinie. Każda szopka jest pełna głębokiego znaczenia, ukazując małego Jezusa, Maryję, św. Józefa, Trzech Króli, pasterzy oraz zwierzęta otaczające miejsce narodzin - żłóbek w stajence.
W klasycznej polskiej szopce bożonarodzeniowej nieodłącznie obecne są postacie Trzech Mędrców, pasterzy, Gwiazda Betlejemska i anioły, które tworzą niepowtarzalny klimat i wzbogacają całe przedstawienie.
To wydarzenie nie tylko przypomina o głębokim znaczeniu Narodzenia Pańskiego, ale także jest formą przekazu tradycji i kultury, która przechodzi z pokolenia na pokolenie. Szopka bożonarodzeniowa, poprzez swoją symbolikę i sceny, staje się miejscem refleksji, skupienia i radości dla wszystkich.
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w budowę i wystawienie szopki bożonarodzeniowej. To zaangażowanie i pomoc mieszkańców sprawiły, że nasze świętowanie nabrało wyjątkowego blasku i znaczenia.
Niech to wydarzenie napełni nasze serca pokojem, miłością oraz nadzieją na lepsze jutro. Szopka bożonarodzeniowa w gminie Lubrza nie tylko jest formą artystyczną, ale przede wszystkim manifestacją wspólnoty i wartości, które łączą nas wszystkich w tym wyjątkowym czasie.
Serdeczne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych!
Bardzo dziękujemy wszystkim którzy zdecydowali się uczestniczyć z nami w tym szczególnym przedstawieniu i pomimo pogody wytrwali do końca. Bez Was by się to nie udało.
W inscenizacji wystąpili:
Maria – Elżbieta Pietrzak
Józef – Piotr Pietrzak
Archanioł Gabriel – Piotr Kaczkowski
Trzej Królowie – Ryszard Skonieczek, Andrzej Hoffmann, Marek Heluszka
Prowadzący Królów – Przemysław Sokołowski
Karczmarze – Tytus Raszkiewicz, Jan Boczkowski
Pasterze – Józef Muszyński , Rafał Walewacz, Wojciech Paczuszyński, Mateusz Ognisty, Miłosz Hołowko, Szymon Sokołowski, Pietrzak Jan, Leon Wasilewski, Jakub Cidyło.
Anioły – Katarzyna Wasilewska, Lena Kowalik, Anastazja Naks, Anna Sokołowska, Aleksandra Sójka, Amelia Matus, Iga Galas, Lena Rutkowska, Iga Pietrzak.
Dźwięk – Arkadiusz Jurusz
Foto- Andrzej Matus
Organizatorzy: Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Lubrzy, Gmina Lubrza.
Specjalne podziękowania należą się Dyrektor Honoracie Kuriacie i pracownikom Samorządowego Zakładu Budżetowego w Lubrzy.
Ponadto w przygotowaniach do szopki i pomoc, bardzo dziękujemy: Ewa Skonieczek, Tytus Raszkiewicz, Monika Kosidło, Ks. Michał Sabada wraz z młodzieżą z Domu Maryi, Ks. Jarosław Lubera, Ewa Tarbaj, Leszek Maćkowiak, Jędrzej Maćkowiak, Martyna Sokołowska, Kamila Ognista, Marzena Kowalik,
Martyna Kaczkowska, Agnieszka Kaczkowska, Dorota Gardziejewska, Marek Heluszka, Jolanta Worek, Ilona Matus.
Budowniczowie szopki: Przemysław Pielucha, Marek Hoffmann, Maciej Porzutek, Robert Jakubowski, Rafał Walewacz, Dominik Rutkowski, Hubert Galas.
Jeżeli kogoś pominęliśmy- przepraszamy. Bardzo Państwu dziękujemy za współpracę cenną pomoc, bezinteresowność i ogromne serca!!!
………”Lecz ludzi dobrej woli jest więcej” ….. Czesław Niemen