BIP
Drukuj Dodane: 2016-07-04

Aktualności

Wyścig MTB w Boryszynie

3 lipca w Boryszynie odbył się piąty etap Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. Zawody w Boryszynie Gmina Lubrza organizuje już od sześciu lat i co roku lubrzański etap cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W minioną niedzielę, pomimo olbrzymiego upału,  na starcie stanęło ponad 635 zawodniczek i zawodników, biorących udział w wyścigu głównym i wyścigu w kategorii młodzik oraz kilkadziesiąt dzieci, dla których przygotowane zostały trzy osobne wyścigi w trzech kategoriach wiekowych.

Miejsce organizacji wyścigów rowerowych zostało wybrane przez gminę nieprzypadkowo. Pobliska Podziemna Trasa Turystyczna MRU „Pętla Boryszyńska”, to miejsce turystyki aktywnej. Właśnie promocji aktywnego i zdrowego wypoczynku oraz sportowej rywalizacji służyć miała zorganizowana impreza. Cel ten został bez wątpienia osiągnięty o czym świadczy chociażby ilość uczestników.